Kontakt z ekspertem

 Kamil Brzózy

E-Mail: biuro@3dream.pl

Telefon: +48 791 514 512

Podejmiemy się Twojego zlecenia jeszcze tego samego dnia

OFERTA

Tworzymy prototypy niezbędne do rozpoczęcia produkcji masowej

Tworzymy prototypy w technologii druku 3D, abyś mógł sprawdzić, czy Twój produkt spełnia wszystkie wymagania dotyczące jego wyglądu, budowy czy działania przed przystąpieniem do produkcji masowej lub seryjnej. Usługę tę dedykujemy przede wszystkim firmom zajmującym się produkcją, ale także Klientom indywidualnym, pracującym na przykład nad patentami.

Prototypem nazywamy pierwotne urządzenie/przedmiot/część maszyny, na podstawie którego możemy zweryfikować wszystkie założenia projektowe. Jeśli prototyp nie spełnia tych założeń lub zostały wykryte wady np. w jego działaniu, jest on poprawiany aż do uzyskania wersji ostatecznej. Tę czynność nazywamy prototypowaniem a każdą kolejną poprawkę/wersję iteracją.

Innymi słowy, prototypowanie to uzyskiwanie oczekiwanych przez Klienta właściwości danego produktu, np. jego wytrzymałości na zgniecenie, odporności na wodę lub środki chemiczne, ergonomii podczas użytkowania, czy przede wszystkim wyglądu.

Istnieje kilka metod tworzenia prototypów:

  • Pierwszą z nich jest ich tworzenie we własnym zakładzie produkcyjnym, wykorzystując wykwalifikowaną kadrę specjalistów oraz odpowiednie maszyny i materiały, z których będzie docelowo produkowany dany obiekt (np. metodą wtryskową). Zazwyczaj wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi, upływa też dużo czasu zanim produkcja będzie mogła zostać rozpoczęta.
  • Druga metoda to wykorzystanie symulacji komputerowych, czyli stworzenie projektu a następnie wirtualne poddawanie modelu testom. To zdecydowanie tańsza i szybsza metoda prototypowania, która jednak nie jest bez wad. Wirtualnego obiektu nie możesz wziąć do ręki, sprawdzić, czy jest lekki czy ciężki podczas użytkowania przez potencjalnego Klienta. Części np. maszyny nie możesz fizycznie umieścić w docelowym miejscu, aby sprawdzić czy na pewno pasuje. Ponadto, pokazanie zarządowi prototypu, który może potrzymać w ręku będzie zawsze znacznie bardziej atrakcyjne niż zwykła prezentacja w komputerze.
  • Trzecia metoda to druk 3D. Jest pozbawiona wad obu metod, a posiada zalety drugiej. Już na etapie projektowania nasz doświadczony projektant stworzy prototyp, który sprawdzi pod kątem pierwotnych wytycznych. Po wydrukowaniu prototypu możesz już we własnym zakresie go przetestować i sprawdzić, czy jest dokładnie taki, jak chciałeś. Koszt wydruku 3D prototypu jest o wiele mniejszy niż koszt jego produkcji metodą tradycyjną. Prototypowanie jest także o wiele szybsze dzięki możliwości dokonywania zmian w projekcie na bieżąco, z Twoim udziałem, najczęściej nie wychodząc z domu, czy firmy. Samo drukowanie prototypu w technologii 3D również jest szybkim procesem, często wykorzystującym tańsze zamienniki materiałów o takich samych lub bardzo zbliżonych parametrach do materiałów, z których ma być docelowo wyprodukowany przedmiot.

Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty prototypowania. Możemy zająć się Twoim pomysłem od samego początku, czyli zaprojektować przedmiot a następnie wydrukować go w technologii 3D. Możesz równie dobrze przyjść do nas z gotowym projektem. Sprawdzimy, czy według nas jest on wykonany poprawnie, czy nadaje się do druku, ewentualnie zasugerujemy Ci zmiany, a następnie wydrukujemy Twój prototyp. Jeśli okaże się, że wydruk 3D nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań, będziemy go poprawiać aż do spełnienia wszystkich założeń i oczywiście – do uzyskania Twojej satysfakcji oraz w granicach możliwości technologicznych.

Pamiętaj, że już cyfrowa wersja pozwoli Ci na sprawdzenie modelu pod kątem pierwotnych założeń. A to dzięki możliwości symulacji, jaką daje oprogramowanie, z którego korzystamy. Jeśli więc usatysfakcjonuje Cię cyfrowa wersja prototypu, właśnie w takiej wersji Ci ją przekażemy.

Naszą ofertę prototypowania kierujemy do firm produkujących części maszyn, pojazdów, obudów, wszelkiego rodzaju przedmioty z tworzyw sztucznych, metali; a także do frezarni, wtryskarni oraz do osób prywatnych pracujących nad wynalazkami czy usprawniających obecne produkty. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji na ten temat, zapraszamy do kontaktu z nami.

Kliknij w poniższe linki, aby zobaczyć nasze realizacje dotyczące prototypowania: