Kamil Brzózy
E-Mail: biuro@3dream.pl
Telefon: +48 791 514 512
E-Mail: biuro@3dream.pl
Telefon: +48 791 514 512
2021-02-24, 20:37
2020-12-16, 07:32
2020-11-23, 20:17
2020-10-25, 17:58
2020-10-16, 18:36
2020-10-13, 19:06
W obecnej chwili, chwili koronawirusa, każdy pomysł, aby zabezpieczyć się jak najlepiej jest dobry. Jednym z nich jest użycie masek do nurkowania, które dostępne są w popularnym sklepie sportowym. Aby maska spełniła funkcję ochronną przed wirusem zamiast butli z gazem czy rurki do snorkelingu należy podłączyć do niej filtr antybakteryjny. Potrzebna jest zatem przejściówka, która połączy obie części. W naszej firmie zrobimy to w trybie ekspresowym.
Co więcej, jesteśmy w stanie wyprodukować przejściówkę (czyli zaprojektować a następnie wydrukować ją w technologii druku 3D) do każdej maski dostępnej na polskim rynku. Element łączący drukujemy na drukarce 3D z wytrzymałego poliamidu PA12, który można dezynfekować w autoklawie w temperaturze 120 stopni (lub tańszego PETG, który można dezynfekować chemicznie w niższych temperaturach). To duża przewaga nad materiałami, które można dezynfekować jedynie w alkoholu lub agresywnych środkach chemicznych, które po pewnym czasie mogą zniszczyć powierzchnię przejściówki, a co za tym idzie nie gwarantują idealnego dopasowania. Przejściówki z poliamidu zawsze idealnie pasują od obu łączonych części i nie niszczą się w wyniku częstej dezynfekcji w wysokiej temperaturze.
Do wyprodukowania przejściówki potrzebujemy nazwę i model danej maski, do której chciałbyś, abyśmy dorobili przejściówkę oraz urządzenie wyjściowe (w tym przypadku filtr) - wymiary otworu, do którego ma doprowadzić przejściówka. Zazwyczaj jest on jednak uniwersalny dla wszystkich medycznych połączeń aparatury oddechowej w Polsce.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przejściówkę, którą dorobiliśmy do jednej z masek do nurkowania.
Fot. 1. Przejściówka wydrukowana z wytrzymałego i odpornego na wysoką temperaturę poliamidu. Łączy dwa niekompatybilne elementy.
Zdjęcie po lewej ukazuje przejściówkę wpasowaną do otworu w masce do nurkowania. Natomiast zdjęcie po prawej – przejściówkę wpasowaną w filtr antybakteryjny.
Fot. 2 i 3. Zdjęcia ukazują oba przedmioty, do których wpasowaliśmy wydrukowaną w technologii druku 3D przejściówkę.
Ostatnie zdjęcie przedstawia całość – maskę, która teraz pełni nową funkcję za sprawą podłączenia do filtra antybakteryjnego.
Fot. 4. Maska antybakteryjna, która składa się teraz z trzech części – maski do nurkowania, filtra i przejściówki wydrukowanej w 3D – jest gotowa do użycia.
Jeśli posiadasz maskę do nurkowania, ale chciałbyś przerobić ją na maskę ochronną, zgłoś się do nas a dorobimy do niej przejściówkę w jeden do maksymalnie trzech dni roboczych.
Polecamy ją szczególnie osobom, które narażone są na bezpośrednią styczność z wirusami, czyli lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych oraz pozostały personel medyczny pracujący w szpitalach na oddziałach zakaźnych lub w laboratoriach.